*
Dodane 2013-04-25 16.20 , komentarzy 13

Wypadek przy ul. Morskiej i Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni. Ciężarówka uderzyła w trolejbus [wideo]

Przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Morską 25 kwietnia tir uderzył w autobus. Są ranni i dwie ofiary śmiertelne.

Przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Morską tir uderzył ...

Wypadek przy ul. Morskiej i Estakadzie K...

Autor: Patryk Siedliński

Masz zdjęcie do tego artykułu? Wyślij nam na redakcja@mmtrojmiasto.pl

Aktualizacja: godz. 16

Jak podaje portal trojmiasto.pl, w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku zmarła kolejna ofiara wypadku przy ul. Morskiej i Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni - 73-letnia pasażerka trolejbusu.



Cztery osoby już wyszły ze szpitali. Wciąż hospitalizowane są: jedna osoba w Wejherowie, jedna w Gdańsku i trzy osoby w Gdyni.

Aktualizacja: godz. 12

Tymczasem w Gdyni kolejny wypadek - w wyniku wybuchu zapalił się Tatr Muzyczny. Więcej: Wybuch i pożar w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Aktualizacja: godz. 10.45


Ostatecznie w szpitalu znalazło się 11 osób.

Jak nieoficjalnie mówi policja, ciężarówka mogła mieć zepsute hamulce. Świadkowie podają także, że przed wypadkiem słychać było długie trąbienie.





godz. 9.30

Do wypadku doszło ok. godz. 9. Ciężarówka zjeżdżała z Estakady Kwiatkowskiego i uderzył w trolejbus (prawdopodobnie linii 25).

- Jest jedna ofiara śmiertelna, cztery ciężko ranne i dziesięć lekko - informuje Łukasz Płusa, rzecznik prasowy straży pożarnej w Gdyni.

Śmierć poniósł prawdopodobnie pasażer trolejbusu. Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej, wszystkie służby i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ul. Morska w stronę Chyloni jest zablokowana, policja zaleca objazd ul. Opata Hackiego. Wszyscy ranni są już w szpitalach.

Czytaj też: Głupota motocyklisty. Jechał 190 km/h przez wioskę na jednym kole

X

Miejsce
w rankingu
Patryk Siedliński

W MMTrojmiasto.pl od września 2007 do października 2013 roku. Były szef redakcji, wydawca, redaktor i dziennikarz. Do dyspozycji pod adresem mailowym: patryk.siedlinski@gmail.com

Komentarze

Olo z Gdyni Gość
~Olo z Gdyni
Wypadek na Morskiej 2013-04-25 10.24

To ewidentna wina naszych władz,planują remont a nie potrafią zorganizować objazdów.Policja i Straż Miejska też mają wszystko w nosie, za miast usprawnić ruch to wypatrują komu by tu wypisać mandat.

Gdynianka Gość
~Gdynianka
.. 2013-04-25 10.36

Wina za wypadek to jest tych, którzy nie umieją prowadzić pojazdów, a nie władz, objazdów, remontów itp. Jak nie ma remontów etc. to wtedy na kogo można zrzucić odpowiedzialność? Ludzie jeżdżą, pchają się, nie patrzą, przebiegają przez ulicę, itp. itd. ....nawet jak ktoś jeździ wzorowo to nie ma pewności, że nie będzie miał wypadku, bo to zależy też od innych uczestników ruchu. A może ktoś zasłabnie za kierownicą i co, też wina braku objazdów??

phaser phaser
hmm 2013-04-25 11.33

Najlepiej wszystko zwalić na władze, remonty i policję.
Nauczmy się najpierw kulturalnie jeździć i wtedy możemy porozmawiać. Prawda jest taka, że w większości przypadków zawodzi człowiek a jak ktoś chce marudzić i szukać dziury w całym to i tak będzie to robił. Proponuję większość ciężarówek zabrać na konkretny przegląd... raport byłby bardzo ciekawy...

Jarek Gość
~Jarek
PILNY KONTAKT 2013-04-25 11.41

Uczestników wypadku lub ich rodziny i znajomych proszę o pilny kontakt. Mój mejl: jarczynka@tlen.pl. Z góry dziękuję!

mała Gość
~mała
wypadek 2013-04-25 12.52

To nie jest winna nikogo poprostu zawiodły chamulce tej ciężarówki jak nie wiecie nie piszcie bzdur bez sensu

Iza z Gdyni Gość
~Iza z Gdyni
Wypadek 2013-04-25 13.46

To jakas masakra jednym slowem... w tym trolejbusie mogl yc kazdy z nas,wiec nie nam osadzac kogo byla wina...tym zajma sie odpowiednie organy.Mozemy tylko wspolczoc tym ktorzy uczestniczyli w tym wypadku...

Krzych Gość
~Krzych
wypadek 2013-04-25 13.52

CHamulce na pewno nie zawiodły

Ja Gość
~Ja
dfhcghvhgv 2013-04-25 14.41

Moim zdaniem to wy jesteście wszyscy pojebani. Poprostu hamulce się zepsuły lub przegrzały. Kierowca sygnalizował że stracił panowanie nad pojazdem.

Mariusz Gość
~Mariusz
Uwaga na naciągaczy! 2013-04-25 16.40

Uczestników wypadku lub ich rodziny proszę aby dokładnie sprawdzali osoby które proponują pomoc w uzyskaniu odszkodowania z polisy OC sprawcy i niekierowali się emocjami ani %. W Polsce może firmę odszkodowawczą założyć każdy, ale czy to oznacza że każdy chce pomóc? Jeśli byłeś uczestnikiem wypadku (np. pasażerem) a nie sprawcą to chętnie Tobie ZA DARMO podpowiem jak zabezpieczyć się aby odszkodowanie było możliwe. Sam przez to przechodziłem i wiem że niejest to proste ani szybkie.Pozdrawiam ssppooxx@wp.pl

ja Gość
~ja
ja 2013-04-25 18.24

To bylo do przewidzenia ze tak sie zdarzyc moze .To co sie dzieje na morskiej i estakadzie przechodzi ludzkie pojecje.Nie dlugi odcinek drogi pokonuje sie ok 1godz.A sznur tirow blokuje jakakolwiek jazde.Moze mozna by bylo usprawnic.

tir Gość
~tir
o 2013-04-25 21.08

bla bla bla najlepiej zwalić winę na "tira" ale zapominamy, że przepisy ruchu drogowego są jasne: nie wolno wjechać na skrzyżowanie nie mając możliwości opuszczenia go !!! więc awaria awarią a ........ wnioski wyciągnijcie sami.

ja Gość
~ja
oj 2013-04-26 15.43

Ludzie o czym wy piszecie przecież gdyby każdy z nas wiedział że ma się ze chwilę przewróć to by sobie usiadł

DOOOOdszkodowania Gość
~DOOOOdszkodowania
Pomoc w uzyskaniu odszkodowania 2013-06-13 11.38

Oferujemy realne wsparcie osobą pokrzywdzonym, zapewniając ze swojej strony korzystne warunki współpracy.

www.DuzeOdszkodowania.com

Bezpłatne konsultacje pod nr 801 022 310