*
Dodane 2013-04-28 19.17 , komentarzy 18

The Human Body 2 maja w Gdańsku [zdjęcia]

Gdańsk będzie drugim po Krakowie miastem, w którym będzie można zobaczyć wystawę The Human Body.

The Human Body w Krakowie

Autor: Anna Kowalska

The Human Body w Gdańsku do 13 siernia! Zobacz jak wygląda!


- Wystawa The Human Body, która wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym miejscu na świecie, gdzie się pojawia, już 2 maja zawita do Trójmiasta - informuje Kinga Wnuk z firmy Primo Corporate Advisory, zajmująca się promocją wystawy. - Gdańsk będzie drugim, po Krakowie, polskim miastem, w którym gościć będzie wystawa.

Prawdziwe ciała na wystawie


The Human Body Exhibition jest swego rodzaju wyprawą wgłąb ludzkiego ciała. Wystawa ma pozwolić na szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu, ale także pokazać, jakim uszkodzeniom ulega ciało w skutek chorób cywilizacyjny. Każdy będzie mógł zobaczyć m.in. jak różnią się płuca palacza, rak piersi czy marskość wątroby.

Czytaj też: Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego: nadal możesz go dostać


Wystawa na całym świecie wzbudza bardzo dużo kontrowersji. Nie tylko dlatego, że bardzo szczegółowo "obnaża" człowieka, ale przede wszystkim dlatego, że The Human Body to wystawa z prawdziwych ludzkich ciał, a nie sztucznych kopii. Ciała na wystawie pochodzą z Chin - od darczyńców, którzy przekazali je do celów naukowych.




The Human Body w Gdańsku od 2 maja


Jak zapewniają organizatorzy, The Human Body rozmachem przekracza wszystko to, co do tej pory można było zobaczyć w Polsce. Wystawa dla wielu osób może być szokująca, ale przede wszystkim ma pozwolić na zrozumienie zasad funkcjonowania ludzkiego ciała i zastanowienie się nad swoim trybem życia.

Wystawa w Gdańsku ruszy 2 maja i będzie można ją zobaczyć w Garnizonie Kultury przy ul. Słowackiego 3. Zwiedzającym będą towarzyszyli przewodnicy, w których wcielą się studenci kierunków medycznych. Będą oni dzielili się ciekawostkami dotyczącymi ludzkiej anatomii i fizjologii oraz odpowiadali na pytania zwiedzających.

Więcej o The Human Body:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

X

Miejsce
w rankingu
Patryk Siedliński

W MMTrojmiasto.pl od września 2007 do października 2013 roku. Były szef redakcji, wydawca, redaktor i dziennikarz. Do dyspozycji pod adresem mailowym: patryk.siedlinski@gmail.com

Komentarze

gegroza Gość
~gegroza
Jak dla mnie przegięcie 2013-04-04 16.39

niech to zrobią z plastiku. Jest w Polsce prawo dotyczące postępowania ze zwłokami. Gdzie ten świat zmierza...

pasierbickas Gość
~pasierbickas
Bardzo kontrowesyjne 2013-04-04 21.43

Moim zdaniem wzbudzi to sporą kontrowersję wśród mieszkańców trójmiasta. Ciekawa jestem ile będą kosztować bilety na taką wystawę. Chętnie bym ją obejrzała.

Marian232 Gość
~Marian232
sdsd 2013-04-07 19.59

Gówno nie kontrowersja, te osoby się na to zgodziły. Tak samo jak godzicie się wy na wykorzystanie waszych organów do przeszczepów.
Bardzo dobrze, że takie coś pokazują, nasz organizm to nadzwyczajny mechanizm, którego żaden plastik nie odzwierciedli.

Iwona Gość
~Iwona
Nie mogę się doczekać 2013-04-07 20.27

To będzie coś :)

W wydarzeniu na fb zostały podane ceny wejściówek

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Niedziela 9:00-19:00

Ceny biletów indywidualnych (od poniedziałku do piątku):
Dorośli - 50 zł
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat - 40 zł
Dzieci (6-15 lat) - 35 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 125 zł
Osoby niepełnosprawne 35 zł


Ceny biletów indywidualnych (weekend):
Dorośli - 60 zł
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat - 50 zł
Dzieci (6-15 lat) - 40 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 145 zł
Osoby niepełnosprawne 40 zł

Joanna Gość
~Joanna
Przekazali ciała do celów naukowych 2013-04-08 10.53

...a trafili do cyrku. Przypomina mi się gdzieś wyczytany artykuł o tym, że Chińczycy swego czasu panicznie bali się trafić do więzienia nawet za drobne przewinienia bo spory odsetek już nigdy nie wracał i to nie z powodu niezmiernie wysokiego wyroku.
Ale to wszystko bujda przecież. Oni się na pewno zgodzili być naszą rozrywką bo nas już byle co nie bawi!
Szkoda tylko, że ta co raz mniejsza wrażliwość wypiera szacunek dla innego człowieka :(

Agnostyk Gość
~Agnostyk
Pani Joanno 2013-04-11 18.43

Nie chcesz - nie idź, daj obejrzeć innym.
Studenci medycyny też nie mają wrażliwości?
Nie przyszło ci do głowy że ta wystawa pokazuje ile boskiego pierwiastka jest w tak skomplikowanym mechanizmie jak ludzkie ciało?

Mundek Gość
~Mundek
Mundek 2013-04-22 13.47

Wpierw obejrzeć, dopiero potem pisać bzdurny komentarz. Wystawę obejrzałem w Niemczech dwukrotnie, WARTO i gorąco polecam.

s_a Gość
~s_a
Panie Agnostyku 2013-04-26 11.17

Studenci medycyny w dużej mierze nie mają wrażliwości. Każdy mój kontakt z nimi rodzi obawę o to, kto nas będzie leczył w przyszłości.

no?cooo? Gość
~no?cooo?
niech wypierdalaja 2013-04-28 19.45

dr.mengele reloaded, tylko szwab tak potrafi

Aldek1944 Aldek1944
6 latki doznają szoku 2013-04-29 11.02

Dobre sobie,chińczycy sami się zgodzili na oddanie po śmierci swych zwłok do preparacji.Bajka dobra na dobranoc.Dzieci w wieku 6 lat będą wpuszczać? Pożall się Boże.I jeszcze oprowadzać studenci medycyny? Mam nadzieję,że nie wyrosną z nich lekarze,tacy jak w Gdańsku,którzy nie potrafią rozpoznać ropnego zapalenia krtani( 3 lekarzy),pęknięcia kości (2),nie potrafiący interpretować zdęć rentgenowskich (2),nie potrafiący dobrać odpowiednich leków i z łaski przyjmujących pacjentów.

sh Gość
~sh
nie znacie się 2013-05-03 22.44

Świetna wystawa nie wiem czy ją widzieliście jeśli nie nie wypowiadajcie się.

Alice Gość
~Alice
Gdańsk. 2013-05-08 19.34

Byłam w Kopenhadze parę lat temu i teraz w Gdańsku. W Polsce bardzo ocenzurowali wystawę, nie ma w niej niczego kontrowersyjnego. Spodziewałam się znacznie więcej, przede wszystkim większej ilości spreparowanych ciał. U nas zwiedzanie miało charakter lekcji anatomii, w Danii natomiast było bardziej nastawione na aspekt artystyczny. Nie tego się spodziewałam, mimo wszystko warto pójść.

nauczyciel Gość
~nauczyciel
ceny..... 2013-05-18 11.33

NIestety zewzględu na cenę biletów nie będę mogłą pójść... a szkoda.

Lukasss Gość
~Lukasss
Polecam 2013-05-24 20.19

Właśnie wróciłem z wystawy w Krakowie, mogę powiedzieć tylko tyle REWELACJA!
Jak czytam komentarze typu, przesada itd to mnie śmiech ogarnia!
Warto iść 50zł to nie jest sporo na takie doświadczenie!
Sporo można się dowiedzieć, mam problem z kolanem i już wiem co i jak jest w środku dzięki wystawie :)
Pozdrawiam

przeciwniczka Gość
~przeciwniczka
nie polecam 2013-05-27 21.55

Chińczycy przed śmiercią zgodzili się aby obedrzeć ich ze skóry, ewentualnie pokroić na kawałki i użyć do "celów medycznych" ....szkoda, że nie wiedzieli ,że będą wystawiani w muzeach w różnych pozycjach z dziwnie przerażoną miną, a niektóre z nich będą nawet w pozycjach "artystycznych "(patrz na zdjęcia kobieta z mężczyzną) .... ktoś miał naprawdę pomysł na biznes- zarabia na tym kasę i śmieje się pod nosem....Chińczycy są do wszystkiego zdolni...galerii zwierząt jeszcze nie wymyślili?... a no tak ludzi tam mają więcej, trzeba z nimi coś robić....myślcie co chcecie, ja w każdym bądź razie tego nie popieram, nie wiadomo jak skończył się los tych biednych chińczyków, którzy teraz są podziwiani na wystawach ....świat jest okrutny, a ludzie mają klapki na oczach i zachwycają się wszystkim co się im pod nosek podsunie...powodzenia nauki z anatomii człowieka...zachwycajcie się dalej, może kiedyś nami,albo naszymi dziećmi tak będą się zachwycać....

lukas Gość
~lukas
lukas 2013-06-01 10.07

Jak dla mnie to wystawa jest ciekawa i warta obejrzenia, a co do Chinczyków, to chyba sam bym wolał być na takiej wystawie,niż leżeć gdzieś pod ziemią , czy stać w puszce na telewizorze.

chrześcijanka Gość
~chrześcijanka
A JAKBY WASZE DZIECKO TAK BYŁO WYSTAWIONE ? 2013-09-14 20.50

wYOBRAZCIE SOBIE TERAZ JAKBY TO WASZE DZIECKO TAK OBDARLI ZE SKÓRY I
ALBO UKOCHANEGO MEZA , ZONE , MATKE CZY OJCA KOGOKOLWIEK KOGO KOCHACIE , I WYOBRAZCIE SOBIE ZE WASZA SASIADKA IDZIE OBEJREZC ICH ZWŁOKI I MÓWI WOW ALE FRAJDA...,,,,,,

Przyjezdna Gość
~Przyjezdna
Bez przesady 2013-09-28 10.29

Zauważcie, że to był ich wybór i uszanujcie to. My dzięki temu możemy to podziwiać lub nie. A to jest nasz wybór :)