*
Jak mam wypowiedzieć umowę z NC+ Dodane 2013-01-02 16.25 , komentarzy 160

Jak rozwiązać umowę z NC+. Rezygnacja z NC+. Wypowiedzenie umowy z NC+ [wzór wypowiedzenia umowy z NC+]

Po aferze z nową telewizją NC+, mnóstwo abonentów stara się wypowiedzieć umowę. Jak zrezygnować z NC+? Wypowiedzenie umowy z NC+. Jak rozwiązać umowę z NC+?

Po aferze z nową telewizją NC+, wiele abonentów chce ...

Anty NC+

Autor: http://www.facebook.com/antyncplus

Anty NC+


- Dzisiaj wypowiedziałem umowę z NC+, płaciłem 69 zł., a proponowali mi pakiet za 89 Canal Gold. W pakiecie za 69 zł. miałem HBO, Cinemaxy, Filmbox, VOD Kolekce Filmowe, a za 89 wszystkie kanały powyżej wymienione mi zabrali. Są śmieszni, nie mam żadnej alternatywy, jestem zmuszony przejść do Polsatu. Pytałem się też o Canal+ Sport, to zaoferowali mi pakiet za 119 zł (Canal+ Platinium), pytałem też czy mogę przejść na tańszy abonament, np. za 59 zł. (Universe+), odpowiedzieli mi, że nie ma takiej opcji i muszę wziąć droższy pakiet za minimum 89 zł. - pisze na stronie Anty NC+ na Facebooku wzburzony abonent.

Takich jak on jest wielu. Strona fanowska "Anty NC+" na Facebooku w kilkanaście godzin urosła do prawie 30 tys. osób, które nie zgadzają się z polityką połączonych w NC+ stacji. Problem polega też na tym, że z NC+ wcale nie jest tak łatwo zrezygnować.

Zobacz też: Jak oceniamy sytuację materialną polskich gospodarstw domowych



Zobacz unikatowe pocztówki z Gdańska!



Jak zrezygnować z NC+? Wypowiedzenie umowy z NC+


Kiedy należy wysłać wypowiedzenie?
W ciągu 14 dni od wprowadzenia zmian w warunkach umowy, a mianowicie:
-do 19.04.2013 w przypadku jeżeli macie w abonamencie pakiety Premium
-do 14.04.2013 jeżeli nie macie pakietów Premium

Kiedy należy zwrócić dekoder żeby nie płacić kary?
W ciągu 14 dni od zakończenia umowy. Czyli jeżeli wypowiadacie umowę ze skutkiem na koniec kwietnia, to dekoder musicie zwrócić do 14.05.2013.
W teorii mówi się „od momentu kiedy wyłączą Ci kanały masz 14 dni na zwrot dekodera”

Gdzie zwrócić dekoder? Autoryzowany punkt sprzedaży N (lub Cyfry+) nie chce przyjąć dekodera, ponieważ twierdzą że są teraz punktem sprzedaży NC+, a dekoder należy do N (lub Cyfry+)
Takie działanie jest bezprawne, ponieważ zgodnie z Art. 494 §1 Kodeksu spółek handlowych, który brzmi: "Spółka przejmująca albo spółka nowo zawiązana wstępuje z dniem połączenia we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej albo spółek łączących się przez zawiązanie nowej spółki." NC+ przejęło wszystkie obowiązki N i Cyfry+. W związku z tym należy żądać przyjęcia takiego dekodera powołując się na w/w ustawę. Jeżeli jednak APS nadal będzie odmawiał, niech napiszą to na piśmie podpisując się pod nim, z pieczątką i datą. Wtedy należy zgłosić sprawę do NC+

Liczy się data wpłynięcia wypowiedzenia czy data stempla pocztowego?
Liczy się data dostarczenia pisma do siedziby ITI/Cyfry+ i tej daty należy bezwzględnie dotrzymać.

Czy jeżeli nie dostałem listu z proponowaną zmianą, to mogę bez konsekwencji wypowiedzieć umowę?
Tak, ponieważ poinformowali Cię o zmianie warunków świadczenia usługi (likwidowanych kanałach) na fakturze z marca. W N-ce jest drobnym druczkiem na górze faktury (elektroniczna faktura na ekranie telewizora)

Czy nie mogę podpisać nowej umowy z NC+ przez 3 miesiące jeżeli wypowiem dotychczasową umowę?
W regulaminie NC+ nie ma takiego zapisu, więc możesz podpisać nową umowę chociażby tego samego dnia. Konsultanci chcą Cię pewnie tylko wystraszyć, żebyś nie odchodził :) Pamiętać jednak należy, że podpisanie nowej umowy wiąże się z opłatą aktywacyjną.

Nie dostałem listu i nie interesują mnie wyłączone kanały, ale boję się że dostanę za późno list z proponowaną zmianą długości i wysokości abonamentu i nie zdążę wypowiedzieć umowy.
Listy z NC+ są wysyłane zwykłym listem, który może zaginąć w drodze... i nigdy go nie dostaniesz. Dlatego właśnie między innymi UOKIK bada sprawę. Zawsze możesz się upierać że nie zostałeś skutecznie poinformowany o zmianach warunków umowy, pisać reklamacje, wnioski do sądu itd. Pytanie jest tylko czy warto tracić czas i nerwy? Nawet jeśli nie dostałeś listu możesz sprawdzić jaką ofertę prawdopodobnie przygotowało Ci NC+ na podstawie wypowiedzi użytkowników w TYM temacie. Migrować do NC+ będziesz musiał prędzej czy później, jeżeli nie wypowiesz umowy... sami przedstawiciele NC+ tak powiedzieli

Jeśli mam dwie umowy w ,,n" to czy mogę rozwiązać te umowy w jednym liście?
Jeżeli umowy są na tą samą osobę, to nie ma żadnych przeszkód żeby wypowiedzenie wysłać w jednym liście. Należy tylko to wyraźnie zaznaczyć i najlepiej podać numery tych umów

Jeżeli wysłałem pismo z rozwiązaniem umowy przed 1.04.2013, to czy NC+ może mi naliczyć karę?
To wszystko zależy od tego, jak uzasadniłeś to wypowiedzenie umowy. Jeżeli jasno napisałeś że wypowiedzenie jest związane z proponowaną zmianą warunków świadczenia usług, to nie widzę powodu dla którego NC+ miałoby naliczać karę


Pod jaki adres należy wysłać wypowiedzenie?
Wypowiedzenie można teoretycznie składać w autoryzowanych punktach sprzedaży, lecz wiem, że niektóre punkty odmawiają przyjęcia wypowiedzeń. Dlatego najlepiej wysłać pocztą listem poleconym na adres:

-abonenci N:
ITI Neovision
Ul. J. Conrada 37
31 – 357 Kraków

-abonenci Cyfry+
Canal+ Cyfrowy Sp. z o. o.
Skrytka pocztowa nr 8
02-100 Warszawa

Źródło: Antyncplus.pl

ZOBACZ WZÓR WYPOWIEDZENIA UMOWY Z NC+



Jak przejść na niższy pakiet NC+?


Jednym z największych problemów, z jakim spotykają się abonenci, jest brak możliwości przejścia na niższy abonament. Można jedynie zdecydować się na droższy pakiet.

Jest jednak wyjście z tej sytuacji. Jeśli nie przyjęliśmy jeszcze nowych warunków NC+, możemy z nich zrezygnować i nawiązać nową umowę na wybranych przez siebie warunkach.

NC+ ILE ZAPŁACIMY ZA PAKIET CENY PAKIETÓW TV CENNIK NC+ [NC PLUS]

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze

Abonent Gość
~Abonent
Odnośnie "Jak przejść na niższy pakiet NC+?" 2013-03-29 12.54

Owszem można wypowiedzieć i zawrzeć od nowa ale płacimy "złodziejom" aktywację, a takiego traktowania nie lubię więc raczej Polsat, lub naziemna.

a13 a13
A gdzie UOKiK ?? 2013-03-29 13.41

Nie powinien się wziąć za dupy tym złodziejom? Jak i złodziejom z Multimedia? Przecież ustawa Prawo Telekomunikacyjne w art. 60 a mówi wyraźnie:
1. Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych:
1) doręcza na piśmie abonentowi będącemu stroną umowy zawartej w formie pisemnej lub elektronicznej treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy, w tym określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostęp-nych usług telekomunikacyjnych, chyba że abonent złożył żądanie określo-ne w ust. 1b,
2) doręcza na piśmie abonentowi niebędącemu stroną umowy zawartej w for-mie pisemnej lub elektronicznej, który udostępnił swoje dane, o których mowa w ust. 1a, treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług tele-komunikacyjnych, chyba że abonent złożył żądanie określone w ust. 1b, oraz
3) podaje do publicznej wiadomości treść każdej proponowanej zmiany warun-ków umowy określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych
– z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie.

Belkim23 Gość
~Belkim23
Wypowiedzenie 2013-03-29 16.09

Tu jest też wzór wypowiedzenia http://dokumenty.serwisprawa.pl/wzor-wypowiedzenia-umowy-telewizja-n,1649.html

KM Gość
~KM
NIE TRZEBA WYSYLAC NIC POCZTA!!! 2013-03-29 16.38

Wypowiedzenie umowy moze sie odbyc poprzez zlozenie go w punkcie NC+.
http://ncplus.pl/oferta/jak-kupic - lista punktow.

Przed wizyta w takim punkcie, zadzwoncie i upewnijcie sie czy w tym punkcie mozna zlozyc wymowienie umowy. Ja swoje dzis zlozylem w Rudzie Sl. na ulicy Czarnolesnej 7.

Ryszard Gość
~Ryszard
nc+ nie najgorsze 2013-03-29 17.15

Witam. Wiem że po tych wszystkich wpisach mało kto mi uwierzy ale dzisiaj zadzwonił do mnie przedstawiciel nc+. powiedziałem że za pełny pakiet Nki płaciłem 99 zeta. Zaproponował mi pakiet nc+ platinium za tą samą cenę. Jedynie jest brak pakietu Hbo którego i tak prawie nie oglądałem. No i umowę na 12 miesięcy a nie 18. Nie wiem teraz co myśleć o tych wszyskich co piszą że z nimi nie można się wcale dogadać.

KM Gość
~KM
Do Ryszarda 2013-03-29 18.31

Ja obecnie mam pakiet All inclusive+Multiroom w N-ce i place za niego 149zł. 21 marca dzwoniłem do nich i powiedziano mi 179zł za All inclusive+ na 18 miesięcy. Odmówiłem. Dostałem pocztą z ofertą migracyjna - to samo. Pojechałem do 2 punktów NC+ i dalej to samo - nic innego nie mogą mi zaoferować. Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie umowy. W moim przypadku nie można się z nimi dogadać. Poza tym w Twoim przypadku, twierdzisz, ze wcześniej miałeś za 99 zł wszystko. Teraz za 99 zł wszystkiego nie masz (odpadają ci m. in. Filmboxy, Cinemax, HBO) Masz tą samą cenę, jednak nie masz sporej części kanałów. Jeśli to ci pasuje to OK. Jak widzisz dogadałeś się z nimi płacąc tyle samo za okrojoną ofertę :)

Marcon Gość
~Marcon
Ryszard powiem Ci co myśleć. 2013-03-29 18.37

Nie powinno się negocjować z kimś, kto zasługuje by dać mu w mordę!!. Jeżeli ktoś będzie Ci próbował zza pleców zarzucić pętlę na szyję, a gdy się w porę zorientujesz i mu się nie uda, powie z uśmiechem - nie zrozumiałeś mojej propozycji - ponegocjujmy - przecież mogę tą pętlę trochę rozluźnić - to też będzie niezły gość??? Myśl o nich co chcesz. Ja takim daję w mordę!! Jak mi zaoferują dolary po 20 groszy - też nie wezmę. Nie ufam żulom. A pan Verley - stracił okazję by siedzieć cicho!!!!!

ZIGI Gość
~ZIGI
Konsumenci rosna w sile 2013-03-29 19.48

Nie pierwszy to przykład buntu klientów w Polsce. Pamietacie BRE i Nabitych? http://tnij.org/u3ek

Lex_populi Gość
~Lex_populi
SKANDAL 2013-03-29 21.21

Dlaczego Urząd Ochrony Konsumenta itd. dopuścił do takich rzeczy? UOKiK jest instytucją państwową do obrony i ochrony interesów obywateli! ale ta instytucja państwowa w tym Panstwie nie spełnia swoich statutowych obowiązków! co na to główny "szeryf RP" - pan premier Tusk? Obywatel w tym państwie ma jedno prawo - bezwzględnie zgadzać się z urzędnikami państwowymi i "morda w kubeł". KOCHAM TEN KRAJ ALE NIENAWIDZĘ TEGO PAŃSTWA CORAZ BARDZIEJ Z KAŻDYM DNIEM!!!!

wiolka Gość
~wiolka
abonent n 2013-03-29 21.28

obecnąA umowe z n-ka mam do 31 maja-promocyjna. czy moge już teraz wypowiedziec i jak takie wypowiedzenie wyglada, czy musze czekać do 1 maja (mam jednomiesieczny okres wypowiedzenia)

Arek Gość
~Arek
Arek 2013-03-29 23.04

ja mam nc+ i jestem narazie zadowolony a place 69 zamiast 99 a mam pakiet gold. trzeba sie z nimi targowac i pogadac a nie od razu .... fakt ze geraz place o 10zl wiecej ale doszlo mi wiecej programow i jestem zadowolony

Widze Cie Gość
~Widze Cie
Oj. Arek Arek. 2013-03-30 00.13

Jak długo ją masz, że już możesz chwalić? Ile już faktur zapłaciłeś? A może to Julien zleca szeptany marketing w internecie?

oli nie mylić z olinem Gość
~oli nie mylić z olinem
olać ich 2013-03-30 07.57

A gdyby tak wszyscy wysłali rezygnacje ? i zamiast planowanych 60-ciu mln zł miesięcznie wpłynęło na konto n-ki 0 zł ?
pomarzyć dobra rzecz . Zawsze się znajdą takie "nawiedzone" Arki .
A dla tych co stwierdzą że zapłacę trochę więcej ale będę miał trochę więcej ,proponuję przeczytać dokładnie rozdział II warunki promocji . Tak bandyckich zapisów jakie tam są , to nawet monopolista TP w latach swojej dominacji nie stosował .
nie wiem jak Wy ale ja ich żegnam i poczekam aż im rura zmięknie . Pare miesięcy bez nc+ niczego nie zmieni a może wyjdzie na dobre .

REZYGNUJCIE PÓKI MOŻECIE Gość
~REZYGNUJCIE PÓKI MOŻECIE
NC+ nie dla mnie !!!! za drogie !!! 2013-03-30 10.39

TO SĄ ZŁODZIEJE !!!!drogo tam i tyle w temacie !!!!

ozim Gość
~ozim
nc+ 2013-03-30 10.55

pomóżcie podpisałem umowe z nc+ pakiet 79zł canal+silber w promocji przez telafon za 64zł a teraz przyslali mi że bede płacił 69zł co zrobić czy moge zerwac umowe

dd Gość
~dd
Czytać Regulamin 2013-03-30 11.38

Zgodnie z ich regulaminem pkt V/8 jest wyraźnie napisane, jeżeli nie akceptujesz ich zmian masz prawo do rezygnacji z winy operatora bo ty zmian nie robisz tylko oni, na twoją nieko..
poczytać regulamin.
Ja już wysłałem wypowiedzenie.

guova Gość
~guova
Dlaczego wyzywacie od złodzieji? 2013-03-30 11.51

Pytanie do oburzonych na zmiany cen w nc+: Kto was okradł? Dlaczego nazywacie firmę czy konsultanta złodziejem? Kilka dni temu już komentowałem ten temat, jednak widocznie nie byłem wystarczająco oburzony zmianami bo został skasowany :S Chce wam wszystkim drogim abonentom przekazać, że jesli macie ochotę wykorzystać wasze wypasione (i zadłużone, bo często na raty) telewizory 3D do oglądania m jak miłość, to nie potrzeba wam żadnej satelity. Dlaczego uważacie że cyfra + to wolontariat? ..oni pracują na te pieniądze dostarczając wam wysokiej jakości produkt; płacą podatki; zatrudniają ludzi; mają potężny wkład w kinematografię polską; transmitują dla was na wyłączność wydarzenia sportowe i inne wypasy. Czemu złodzieje? Telewizory po kilka tysięcy, a za telewizję płacić to nie chcecie? Śmiać mi się chce z tego oburzenia. obrażenie że nie można się dodzwonić, a jak się dodzwonić kiedy 100 osób w kolejce - chce wylać swoje żale na konsultanta? oglądajcie sobie jedynkę i dwójkę ( to prawie za darmo). Kto tu jest złodziejem. Ile z was płaci abonament rtv?

guova Gość
~guova
odpowiedź dla "ozim" 2013-03-30 12.06

lecz się..

ozim Gość
~ozim
do guova 2013-03-30 12.33

zasadnicza żecz czytaj co napisałem chyba że OHP SKOŃCZYŁEŚ nie nie pisałem o okradaniu lecz o zmianach w opłacie

ozim Gość
~ozim
do guova 2013-03-30 12.36

zasadnicza rzecz czytaj co napisałem chyba że OHP SKOŃCZYŁEŚ nie nie pisałem o okradaniu lecz o zmianach w opłacie

dnoplus Gość
~dnoplus
dno-plus 2013-03-30 13.23

specjalnie kupiłem tv z ci+ teraz nie ma modułów(dekodera nie chce zżera prąd,2 piloty itp!) Mulitiroom?-nie bedę ciągnął kabli z dekodera do dekodera po mieszkaniu pranie mam sobie potem na nich wieszać?!! szerokopasmowego neta nie mam bo nie chce miec(tak tez można lączyc mulitr..!! po co mi możliwość podpięcia 6?-skoro mam 2tv!! przy pakiecie z pelnym sportem(a nie ochlapy na c+family i 2-bo tam puszczac beda badziew a nie konkretne mecze,te lepsze na c+sport czy c+) mam dac 119zl?? bo w tym mam wliczone cenow; vod seriale, nc+go nie chce za to placic bo nie bede uzywal!! no i te kanaly niegwarantowane-np.platinum daje 110kanalow, z tego niegwarantowane jest 13kanalow dla mnie to 110-13!!bo jutro zabiora i h..Boże mój co za gnój!!! wypowiadam umowe na koniec czerwca. zostaje mi dvbt! bedzie tam wiecej sportu niz na nc+ z niegwarantowanymi kanalami np eurosportem. Proponuje nazwe DNO+! D i polowe O zrobic na szaro(jak to zrobiliscie z kanalami niegwarantowanymi) i wyjdzie wam te NC+

yasiec Gość
~yasiec
Jeszcze inny wzór wypowiedzenia umowy 2013-03-30 13.33

Ma ktoś jeszcze inne wzory wypowiedzenia . Ja coś tam skleciłem, jak ktoś chce to pisać na yasiec@gazeta.pl. Po świętach wyślę.

wes Gość
~wes
Wysłalem wczoraj 2013-03-30 13.59

Pani zadzwoniła i zaproponowała zamiast 89zł Z HBO - 119 zł bez HBO.
Chciałem pakiet za 59 zł w takim razie - nie można. To jakaś paranoja. Ludzie piszcie wypowiedzenia nie dajcie się szantażować!

Hanka Gość
~Hanka
Wypowiadajmy umowy! 2013-03-30 15.49

Wypowiadajmy umowy! Tylko to ich czegoś nauczy! Od razu dadzą normalne warunki.
Wystarczy napisać, że wypowiadam umowę z powodu braku akceptacji dokonywanych zmian przez nc+. Podpis i wyślijcie listem poleconym.

tumaństwo bez szkoły Gość
~tumaństwo bez szkoły
rty 2013-03-30 16.00

Typowa polska pazerność najlepiej za darmo wszystko dostać, zawsze możecie naziemną oglądać tv1 tv2 dla wiochy disco polo też jest.
2/3 obywateli nie płaci abonamentu rtv a tv ogląda i kto tu jest złodziejem?