*
Dodane 2013-01-10 13.00 , komentarzy 1

Inwestycje 2013 w Trójmieście: Wydział Neofilologii i Chemii UG [zdjęcia i wizualizacje]

W 2013 roku Uniwersytet Gdański wzbogaci się o dwa budynki.

W 2013 roku Uniwersytet Gdański wzbogaci się o dwa nowoczesne ...

Neofilologia

Autor: PS / mat. prasowe

Inwestycje 2013: Zobacz, co powstanie w tym roku w Trójmieście


Wydział Chemii miał być gotowy na początku września zeszłego roku, jednak w związku z problemami finansowymi wykonawców prace mocno się opóźniły, wszystko ma być gotowe w pierwszej połowie 2013 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że studenci przeniosą się z budynku przy ul. Sobieskiego już w następnym roku akademickim.

Wydział Chemii i...


Nowy Wydział Chemii składa się z pięciu budynków, połączonych oszklonymi przejściami. W nowoczesnym budynku, który znajduje się blisko ul. Abrahama będzie mogło studiować ponad 900 osób z kierunków: chemia, ochrona środowiska czy nowych specjalności, które mogą niebawem ruszyć.

- To jeden z najważniejszych projektów w szkolnictwie wyższym w Polsce - oceniła inwestycję minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. - Muszę pogratulować uczelni znakomitego projektu - dodała.

... Neofilologii powiększą Kampus Oliwa


Dużo więcej pracy czeka budowlańców przy Wydziale Neofilologii, który znajduje się z kolei przed Wydziałem Prawa i Administracji. Budynek będzie podzielony na dwie części - neofilologiczną i administracyjno-rektorską, która będzie wyraźnie górowała nad całym obiektem.

W części neofilologicznej znajdzie się miejsce dla Instytutów Anglistyki, Filologii Germańskiej i Filologii Wschodniosłowiańskiej, Katedr Filologii Klasycznej, Romańskiej, Skandynawistyki i Slawistyki. Wydział ma mieć nowoczesne sale wykładowe, konferencyjne i do tłumaczeń specjalistycznych, laboratorium językowe i centrum e-learningowe UG.

- Powstanie budynku pozwoli na uruchomienie nowych kierunków i specjalności, jak również zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjnej uczelni - ocenia Beata Czechowska-Derkacz, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaj więcej o Uniwersytecie Gdańskim:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

X

Miejsce
w rankingu
Patryk Siedliński

W MMTrojmiasto.pl od września 2007 do października 2013 roku. Były szef redakcji, wydawca, redaktor i dziennikarz. Do dyspozycji pod adresem mailowym: patryk.siedlinski@gmail.com

Komentarze

WYBORCY Gość
~WYBORCY
PEDAŁY !!! Aberracja jest uleczalna ! STOP "pedalskim zboczeńcom" ! 2013-01-10 18.01

.

Dodaj swój komentarz: