*
Dodane 2012-07-06 16.14 , komentarzy 1

Zakaz kąpieli w Gdańsku. Pojawiły się sinice

Niedługo cieszyli się gdańszczanie i turyści możliwością kąpieli przy plażach w Brzeźnie i Jelitkowie...

W gdańskich kąpieliskach pojawiły się si...

Autor: Patryk Szczerba

Jak poinformował w piątek popołudniu Grzegorz Pawelec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, do odwołania zamknięte będą kąpieliska: Gdańsk - Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Dom Zdrojowy Gdańsk - Brzeźno oraz miejsce wykorzystywane do kąpieli Kliper Gdańsk - Jelitkowo.

Powodem, dla którego zamknięto kąpieliska, jest typowy dla tej części Zatoki Gdańskiej zakwit sinic. O zamknięciu zdecydowano na podstawie komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku.

MOSiR we własnym zakresie zlecił dodatkowe badania wody. Ich wyniki będą znane po weekendzie. Aktualne informacje dotyczące możliwości kąpieli będą pojawiać się na stronie kapieliskagdansk.pl. Wciąż otwarte są kąpieliska Sobieszewo, Orle i Stogi.

Dłuższy kontakt z wodą, w której zakwitły sinice, skutkować może wysypką lub podrażnieniem skóry. W przypadku połknięcia wody możliwe jest zatrucie pokarmowe, które zakończy się biegunką.

Czytaj też:


Heineken Open'er Festival 2012: Wszystko o festiwalu!X

Miejsce
w rankingu
Michał Szymajda

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Paula Gość
~Paula
Piękny Trójmiejski Bałtyk 2012-07-06 22.21

Woda w Sopocie jest tak absolutnie, bezgranicznie syfiasta, że nie trzeba niczego zakazywać - i tak nikt nie odważy się zamoczyć więcej niż palce u stóp :] byłam - widziałam.
smutne.

Dodaj swój komentarz: