*
Dodane 2012-01-14 08.30 , komentarzy 3

Nowa szkoła w Gdańsku Kokoszkach. Tak będą wyglądały inne

Znamy projekt szkoły przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. Tak prawdopodobnie będą wyglądały wszystkie nowe szkoły w Gdańsku.

Znamy już projekt szkoły przy ulicy Azaliowej w Gdańsku. Budynek ...

Zobacz, jak będzie wyglądała szkoła przy...

Autor: DRMG

Szkoła znajdować się będzie przy ulicy Azaliowej i Kalinowej, pomieści ponad 600 dzieci z klas I-VI i zerówek.

Szkoła w Kokoszkach będzie wzorem


Miasto zakłada, że projekt budynku szkoły zostanie wykorzystany przy budowie kolejnych szkół w południowych dzielnicach Gdańska.

- Ten obszar bardzo szybko się rozwija, być może wspólnie z deweloperami uda się w ciągu kilku najbliższych lat wybudować kolejną szkołę - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Jeśli znajdziemy działkę o podobnej powierzchni, wykorzystamy projekt szkoły w Kokoszkach

Uczniowie nowej szkoły będą mieli do swojej dyspozycji bibliotekę z czytelnią, dostępną także dla mieszkańców Kokoszek. Na terenie szkoły znajdować się będzie także stołówka.

Basen i biblioteka dla wszystkich mieszkańców


Jednak to, co powinno najbardziej ucieszyć dzieci, to zaplecze sportowe obiektu. Obok budynku wybudowana zostanie sala gimnastyczna, 25-metrowy basen z sześcioma torami do pływania (wieczorami dostępny dla mieszkańców). Przy szkole powstaną dwa boiska: jedno piłkarskie, drugie wielofunkcyjne, przeznaczone do gry m.in. w koszykówkę, siatkówkę czy tenisa. Nie zabraknie bieżni, skoczni w dal i placu zabaw.

Wstępny kosztorys przewiduje, że inwestycja pochłonie ok. 33 mln złotych. Budowa szkoły rozpocznie się pod koniec 2012 roku i potrwa do od 18 do 24 miesięcy.

Za projekt odpowiada konsorcjum dwóch firm: Pracownia Inwestroproj z Bydgoszczy i Rebud z Mogilna.

Polecamy w MMTrojmiasto.pl


Stylowe Trójmiasto: Moda uliczna


Jesteśmy też na Google Plus - dołącz do nas

W Gdańsku powstaje film o Wałęsie

Modelka z Gdańska na okładce Vogue'a


Nocny spacer po Gdyni na zdjęciach


Zimowy wschód słońca w Orłowie [zdjęcia]

Załóż konto w MM

dodawaj informacje

dodaj zdjęcia

publikuj ciekawostki

dodaj wydarzenie
X

Miejsce
w rankingu
MoDO

Mobilny Dziennikarz Obywatelski MMTrojmiasto/MoDo - W tym profilu znajdują się wszystkie zdjęcia, wideo i teksty nadesłane przez Was dzięki aplikacji MoDO. Na Facebooku: http://www.facebook.com/jestemMoDO

Komentarze

Monika, matka 3czki Gość
~Monika, matka 3czki
Wzór??? 2012-04-23 22.38

Ta szkoła to konieczność. Ludzie kupują M na obrzeżach, bo w centrum ich nie stać, miasto daje pozwolenia na gigantyczne osiedla (Leszczynowa, Orle itp) a potem się dziwi, że ludzie wołąją o szkoły... Na 6 zamykanych rocznie przypada 0,1 nowo otwartych. Dzieci migrują, bo miasto tak je odsyła! A potem szkoła "wzór" - już za mała dla dzieci - z Gdańska... Kokoszek, Otomina, Kiełpina, Smęgorzyna i Wiszących Ogrodów...

Jacek R Gość
~Jacek R
Koszt szkoły 33mln 2012-11-23 22.34

a 2013 w budżecie jest tylko zaplanowane 7mln

zenobiusz Gość
~zenobiusz
koniec roku 2012 już minął 2013-01-04 21.37

a na tym terenie pomimo sprzyjającej pogody nic nie drgnęło

Dodaj swój komentarz: