*
Dodane 2013-11-29 08.59 , komentarzy 157

PRÓBNA MATURA 2013 Z JĘZYKA POLSKIEGO Z OPERONEM - POZIOM ROZSZERZONY: ARKUSZE, ODPOWIEDZI 26 listopada 2013

PRÓBNA MATURA 2013 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym przeprowadzona zostanie 29 listopada.

PRÓBNA MATURA 2013 Z POLSKIEGO Z OPERONEM: ARKUSZE, ODPOWIEDZI 29 listopada 2013

PRÓBNA MATURA 2013 Z POLSKIEGO Z OPERONE...

Autor: sxc.hu

Jak co roku maturzyści, którzy będą zdawać egzamin maturalny w maju 2014 roku, zmierzyli się z próbną maturą przygotowaną przez wydawnictwo OPERON. Próbne egzaminy wystartowały 26 listopada i potrwają do 29 listopada.

Zobacz: Najlepsze licea ogólnokształcące w Trójmieście. Zobacz ranking

29 listopada - JĘZYK POLSKI POZIOM ROZSZERZONY (29.11.2013)


Pierwszego dnia, 26 listopada 2013 roku uczniowie napisali próbną maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym. Następnego dnia, 27 listopadam, odbędzie się próbny egzamin z matematyki - również na poziomie podstawowym. Zarówno jak w przypadku matury w 2013 roku tak i podczas matury próbnej będzie to najtrudniejszy egzamin z jakim będą musieli poradzić sobie maturzyści. 29 listopada uczniowie napiszą testy z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

PRÓBNA MATURA 2013 Z OPERONEM Z POLSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY - ARKUSZE

Sugerowanych odpowiedzi przygotowane przez jednego z nauczycieli.


PRÓBNA MATURA 2013 Z OPERONEM Z POLSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY - ODPOWIEDZI

Sugerowanych odpowiedzi przygotowane przez jednego z nauczycieli.

Jak Ci poszło na próbnej maturze? Dodaj komentarz, napisz jakie są Twoje przewidywania!


Przeczytaj też: Najlepsze licea ogólnokształcące w Polsce. Zobacz ranking


Po zakończeniu egzaminu matura OPERON 2014 z języka polskiego sugerowane odpowiedzi znajdziesz TUTAJ >>> Matura OPERON 2014. Język polski - ODPOWIEDZI



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze

a taki jeden Gość
~a taki jeden
Moja szkoła 2011-11-21 15.40

W mojej szkole otworzyli dziś zalakowane matury,okazało się,że nie mieliśmy tej lektury i nam zmieniła szkoła temat,to chyba nie jest zgodne z prawem,ale moja szkoła rządzi się własnymi prawami jak widac heh no cóż.Oby było łatwe,pozdrawiam wszystkich zdających

Gertruda Gość
~Gertruda
re: moja szkoła 2011-11-21 15.42

Jestem oburzona!!!!! jak tam mozna?!

a taki jeden Gość
~a taki jeden
re re: moja szkoła 2011-11-21 15.44

Tak już jest,ale mam nadzieje,że pytania będą łatwe i nikt tych matur nie miał wcześniej,jak tu się otwiera matury i mówi uczniom,że zmieniają nauczyciele sobie temat,to ja jestem ciekawy co w innych szkołach sie dzieje ech,uczciwy kraj

jajeczko Gość
~jajeczko
a jaka była ta lektura ? 2011-11-21 15.45

a jaka była ta lektura ?

maturzysta Gość
~maturzysta
ej 2011-11-21 15.46

to mów co jest na próbnej....

ku Gość
~ku
jl 2011-11-21 15.56

a jaka lektura tam była?

VEnom Gość
~VEnom
fvcx 2011-11-21 16.00

Ja myśle że bedzie "Inny świat"

k6 Gość
~k6
k6 2011-11-21 16.16

Mówcie co będzie na próbnej!

matura to bzdura Gość
~matura to bzdura
no 2011-11-21 16.28

no własnie ktos coś wie ma odpowiedzi czy jakies paytania macie moze linki czy cos dawac podzielic sie;)

Kiba Gość
~Kiba
Jaka lektura była !? 2011-11-21 16.37

?!

Autor Gość
~Autor
No własnie czego zescie nie przerabiali ?:D 2011-11-21 16.43

!?

jarecki Gość
~jarecki
bedzie 2011-11-21 17.30

bedzie co bedzie :P

wsad Gość
~wsad
skandal 2011-11-21 17.40

zajebista szkoła może sobie na właściwej tez otworzycie tematy co ??? super ze nikt nie reaguje chyba nikt z ministerstwa nie przegląda takich storn bo po co robić zadymę lepiej zwinąć kasę i mieć w dupie . polska jest zajebista patologia w 100 %

grr Gość
~grr
grrr 2011-11-21 17.49

nie mam nawet ochoty podchodzic do tej matury, macie jakies propozycje lektur których warto dzisiaj przeczytac streszczenie?

gosciu Gość
~gosciu
eh 2011-11-21 17.50

wsad - to nie jest próbna matura przeprowadzana przez CKE ...

technik2323 Gość
~technik2323
pomocy 2011-11-21 18.30

ej i tak nie nie uniewaznia tej matury takze jak ktos wie to niech napisze z czego ma byc wypracowanie na forum albo na emaila technik2323@gmail.com bardzo bym prosil bo beda za to stawiac za to oceny u mnie w szkole . prosze o odp jak najszybciej

grr Gość
~grr
grrr 2011-11-21 18.39

no własnie jak ktos wie co bedzie to niech napisze. u mnie tez wstawiaja oceny normalnie jak za spr.

Technik Gość
~Technik
Pomocy ! 2011-11-21 19.02

Jaka lektura ? POMOCY

wrr Gość
~wrr
wrr 2011-11-21 19.14

jutro się okaże co bd ;] dzisiaj to możemy przewidywać co mogło by być.

pfff Gość
~pfff
pfff 2011-11-21 19.15

pfff... Ktoś to wymyślił, a wy w to wierzycie. Hhahaha.

a taki jeden Gość
~a taki jeden
zmienili nam 2011-11-21 19.21

tzn. nauczyciel mowil ze była jakas lektura Nałkowskiej czy kogos tam, nie przerabialismy jej jeszcze niestety. ;/ mam nadzieje ze nie zmienili nam na Potop ;/

technik2323 Gość
~technik2323
granica? 2011-11-21 19.40

chodzi o zofia Nałkowska - Granica ? ja tez tego nie mialem ale czy nie zwylka plotka? o ktorej piszecie mature ja o 9 . czy ktos wczesniej i by mogl napisac temat wypracowania ewentualnie zdjecia?

ja Gość
~ja
Granica 2011-11-21 19.57

Granica była na maturze 2011 wątpię żeby powtórzyli, ja słyszałam coś o chłopach, ludziach bezdomnych, zbrodni i karze i weselu

Ramaj Gość
~Ramaj
Re: granica? 2011-11-21 19.58

My zaczynamy o 8:00, btw Granicy nie będzie - mogę się założyć. Albo ludzie bezdomni, albo potop albo przedwiośnie. Lalki nie będzie bo była rok temu.

technik2323 Gość
~technik2323
granica 2011-11-21 20.14

moze sie powtorzyc sie granica bo nikt sie tego nie spodziewa . o 8 to moze uda wam sie napisac w wolnej chwili jaka jest ewentualnie caly temat