*
Dodane 2011-11-12 08.00 , komentarzy 5

Gala wrestlingu WWE w Ergo Arena Gdańsk/Sopot: Zobacz zdjęcia

Wypełniona po brzegi Ergo Arena była świadkiem pierwszej w Polsce gali WWE we wrestlingu.

Wrestling

Gala wrestlingu WWE w Ergo Arenie Gdańsk...

Autor: Maciej Czarniak

The Raw Wrestlemania Revenge Tour już w kwietniu 2012 w Ergo Arena: Gdańsk/ Sopot. Bilety od 55 złotych


Ergo Arena pęka w szwach, dzieci z dorosłymi, głośny doping, koszulki i czapeczki. Mecz Trefla Sopot z Asseco Prokomem Gdynia? Nie, gala wrestlingu.

W życiu bym się nie spodziewał, że wrestling jest tak popularny w Polsce. Oczywiście nie wszyscy z ok. 10-tysięcznej widowni to prawdziwi fani wrestlingu, ale liczba osób, która doskonale znała zawodników, wykonywane ciosy-akrobacje czy rozpoznawała wrestlera po zapowiadającej go muzyce, była po prostu imponująca.

Szczęście w nieszczęściu (podeptane buty i co kilka sekund wrzask prosto do ucha), że dziennikarze zostali usadzeni w pierwszym w rzędzie, tuż przed ringiem. Dzięki temu niemal namacalnie odczułem euforię, jaką wzbudza wrestling w najmłodszych fanach, którzy przyszli 11 listopada do Ergo Areny. Chłopcy i dziewczynki (ku mojemu zdziwieniu ich także było sporo) stawali na palcach i niemal wspinali się na barierki, by być bliżej zawodników.

Dzięki temu, że miałem okazję oglądać galę z tak bliska, jeszcze bardziej niż w telewizji (ja też w dzieciństwie ekscytowałem się Hulkiem Hoganem czy The Rock-iem) zobaczyłem jak perfekcyjnie wyreżyserowane są wszystkie ruchy i jak dobrymi są wrestlerzy... aktorami.

Jakość widowiska, organizacja gali i efekty specjalne - na medal. Sam wrestling? To już chyba niech każdy oceni sam. Amerykanie traktują go niemal jak sport narodowy. Ja go dziś nie rozumiem.

Wszystko o gali WWE w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot

Zdjęca z gali WWEWrestling: Zdjęcia kibicówSeksowne wrestlerki na gali

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

X

Miejsce
w rankingu
Patryk Siedliński

W MMTrojmiasto.pl od września 2007 do października 2013 roku. Były szef redakcji, wydawca, redaktor i dziennikarz. Do dyspozycji pod adresem mailowym: patryk.siedlinski@gmail.com

Komentarze

Fan Gość
~Fan
Wrestling 2011-11-12 09.25

Dobry artykuł, bardzo dużo zdjęć i muszę zgodzić się z autorem, że dzisiejszy wrestling jest, jakby to powiedzieć dziwny. To nie to samo, co kiedyś, gdy mieliśmy okazje oglądać takie pojedynki jak: Undertaker vs. Mankind czy Dudleyz Boys vs. Hardyz Boys vs. Christian & Edge.

Stasiek Gość
~Stasiek
resling 2011-11-12 11.28

Bardzo fajnie bylo, bylem w 5 żendzie i mósze powiedzeć rze było spoko i fajnie walczyli Rendi Orton, Bik szoł i Szimus

Redakcja MM Redakcja MM
@Stasiek 2011-11-12 11.31

Może odnajdziesz się na zdjęciach? http://www.mmtrojmiasto.pl/393170/2011/11/12/

bonifacy Gość
~bonifacy
jondrok 2011-11-12 13.13

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

fan johna ceny Gość
~fan johna ceny
wwe 2011-11-15 10.36

kiedy pokaza w tv ta gale

Dodaj swój komentarz: