*
Dodane 2011-05-10 07.01 , komentarzy 3

Wycieczkowce w Gdyni: 57 statków - olbrzymów zawita w tym roku do portu

W ubiegłym roku było ich 85, w 2011 będzie ich nieco mniej. Wycieczkowe - bo o nich mowa, ponownie ściągną do Gdyni tłumy turystów.

W ubiegłym roku było ich 85, w 2011 będzie ich nieco mniej. ...

Star Princess - jeden z największych wyc...

Autor: T.Urbaniak

W 2010 roku na pokładach statków pasażerskich do Gdyni przypłynęło 125 tys. gości. W tym roku liczba wycieczkowców, która zawita do gdyńskiego portu będzie nieco mniejsza, ale to nie oznacza, że ich fani nie będą mieli czego oglądać.

Sezon rozpocznie się już w najbliższy piątek, 13 maja, gdy do portu przypłynie Princess Daphne - portugalski prom mierzy 162 m. Najlepszym dniem na odwiedziny w gdyńskim porcie będzie jednak 11 czerwca, gdy pojawią się trzy statki - AIDAblu (252 m), Costa Marina (174,20 m) oraz Gemini (163,80 m).

AIDAblu to jeden z największych wycieczkowców, jaki pojawi się w tym roku nad w Gdyni. Statek ten został w 2010 roku uhonorowany tablicami w Alei Statków Pasażerskich. Innym kolosem, który zawita do Polski jest Vision of the Seas (279 m), który ze względu na szklane sufity, dużą ilość świetlików oraz ogromnych okien gwarantującym pasażerom wspaniałe widoki, nazywany jest "statkiem światła".

Jednak największym statkiem, który do nas przypłynie jest Costa Pacifica która po raz pierwszy w tym sezonie wpłynie do portu gdyńskiego 27 maja i odwiedzi go trzykrotnie. Prom mieści m.in. 4 baseny, 5 jacuzzi, wielofunkcyjne boisko sportowe, trasę do joggingu, "Samsara Spa" - dwupokładowe centrum urody i pielęgnacji ciała wraz z siłownią, fitness center oraz usytuowany na trzech pokładach teatr Stardust. Costa Pacifica jest pierwszym statkiem, który daje swoim gościom możliwość nagrania własnej płyty w nowoczesnym studio nagrań. Na pokładzie z basenem na wielkoformatowym ekranie wyświetla się hity filmowe. Dla fanów Formuły 1 przygotowano wyjątkową atrakcję w postaci symulatora Grand Prix.

Ostatnią okazją do zobaczenia wycieczkowca będzie 17 września. Wówczas jako ostatni do Gdyni zawita pływający pod banderą Wysp Bahama statek Gemini.

Czytaj więcej:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Katastrofa kolejowa pod Lęborkiem

Derby Trójmiasta na remis

Dolne Miasto: 7 maja Photo Day

Odkrywamy Trójmiasto: Zagadkowe miejsca
dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie


X

Miejsce
w rankingu
Aneta Niezgoda

Dziennikarka MMTrojmiasto.pl Mój numer gg: 5285703

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

asiavar@o2.pl Gość
~asiavar@o2.pl
uzupełnienie 2011-05-10 08.43

W artykule brakuje tylko jednej informacji, która dla Gdyni jest sporym wydarzeniem. W tym roku wyjątkiem jest możliwość zaokrętowania w Gdyni na statek Vision of the Seas i wypłynięcie z Gdyni w kilkudniowy rejs!

OlabezBoga OlabezBoga
o matko 2011-05-10 10.16

A kogo to w ogóle obchodzi?

odpowiedz Gość
~odpowiedz
obchodzi. 2011-05-10 14.25

np właścicieli sklepików na starówce:P

Dodaj swój komentarz: