*
Dodane 2011-05-05 06.22 , komentarzy 27

Matura 2011: Arkusz rozszerzony z matematyki - odpowiedzi

Zobacz arkusz rozszerzony z matematyki - matura 2011. Zapraszamy wszystkich maturzystów do wspólnego rozwiązywania zadań z poziomu rozszerzonego.

Matematyka - matura 2011

Autor: CKE

Matura 2011 - serwis specjalny


Zadania można rozwiązywać w komentarz pod zrzutami poszczególnych zadań.

Rozpocznij przeglądanie arkusza. Odpowiedzi umieszczaj w komentarzu do zdjęć pod arkuszem:





Kliknij w poszczególne zadania i sprawdź odpowiedzi:

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze

kubson Gość
~kubson
Simac si czy płakać? 2011-05-05 20.12

Po godzinie nic nie miałem porazka

Irbis Gość
~Irbis
Nie przejmuj się 2011-05-05 20.19

Ja spędziłam pół godziny nad drugim zadaniem, bo nie zauważyłam, że to ciąg :| ogólnie rzecz biorąc- masakra...

monia Gość
~monia
hejjjj 2011-05-05 20.22

a nie wiecie kiedy będą odpowiedzi?

maturzystka Gość
~maturzystka
beznadziejna ta matma;/ 2011-05-05 20.24

skąd oni te zadania wzięli wgl?
przewracałam te kartki i nie wiedziałam wgl od czego zacząć.

Redakcja MM Redakcja MM
Oficjalne odpowiedzi będą jutro. 2011-05-05 20.30

Sugerowane przez nas przygotujemy do jutra rana.

sisi Gość
~sisi
.. 2011-05-05 20.32

ja tam samo, tylko non stop wertowałam kartki i nic nie wiedziałam ;(

maturzystka Gość
~maturzystka
;/ 2011-05-05 20.35

przesadzili. do tej pory myślałam, że jestem dość dobra z matmy ale chyba jednak niezupełnie.
nieźle dokopali biednym ścisłowcom:(

it'sjustme Gość
~it'sjustme
Łatwe 2011-05-05 20.38

w 1. zadaniu mnożenie trzech kolejnych liczb, z których jedna musi być podzielna przez 2, a druga przez 3, więc całe wyrażenie jest podzielne przez 6, a podniesione do kwadratu podzielne przez 36. W drugim proste przekształcenia, (a-c) = -(c-a). W trzecim trochę liczenia, ale wychodzą dwa wąskie przedziały: (0,1) i (2,3). W czwartym x należy do 0, pi/4, 3pi/4, 5pi/4, 7pi/4 i 2pi.. x1 jest równe 1. Nie pamiętam, ile wyszła środkowa, ale obliczyłem ją z twierdzenia cosinusów. Kąt między stycznymi to 90 stopni. Długość krawędzi podstawy w graniastosłupie to 1. Dowód na równoległość odcinków - podobieństwo trójkątów. Sinus kąta przy podstawie to 2 pierwiastki z 82 dzielone na 41. W ostatnim zadaniu największa część wspólna to P(B prim), ale A jest różne od omegi, więc może być mniejsza.

ja Gość
~ja
ja 2011-05-05 21.14

trudno się mówi

ja Gość
~ja
Zadania. 2011-05-05 21.19

Mam tylko jedno dobrze w całości póki co. Życzę sobie powodzenia w aplikacji na studia xd

megg Gość
~megg
spokojnie, nie jesteście jedyni 2011-05-05 21.35

zadania były z d*py wzięte, poległam na całej linii. jedyne, co kojarzy mi się z aktualnie tej matury to mdłe światło neonówek na sali gim i ogólna atmosfera rozpaczy po otwarciu arkusza. nie na to się nastawiałam

egaheer Gość
~egaheer
zadania 2011-05-05 21.36

Maturę pisałam w zeszłym roku. Dzisiaj tylko poprawiałam. Pogrom! Po roku nauki na PW, nie odnalazłam się nad kartką.

jakub Gość
~jakub
"masakra" 2011-05-05 21.42

mature pisałem 6lat temu, chodziłem do technikum, nie byłem omnibusem, zdałem na 5, te wszystkie zadania to pikus, ostatnio pomagałem kumpla siostrze, przygotować sie do EGZAMINU z fizyki na akademi morskiej... laska miała problem z rozwiązywaniem zadań dokładnie takich jakie miałem w szkole podstawowej! wstydził bym sie powiedzieć ze te ww. zadania sa trudne ... a na studia biorą wszystkich, a do zamiatania zawsze znajdzie sie miejsce. OGARNIJCIE SIE!!!

Tak to jest i tak to wygląda <kropka> Gość
~Tak to jest i tak to wygląda <kropka>
! OMG ;O 2011-05-05 21.44

Co za masakra ?! Szczerze... bałam się tego, że po kolei będę przewracała kartki, bo nie będę wiedziała jak zrobić po kolei zadania. No i niestety, spełniły się moje obawy. Dlaczego te zadania były z D^PY STRONY !! Kurka wodna! Kiedy będą odpowiedzi? bo nie wiem czy mogę mieć nadzieję na zdanie.

Dajcie odpowiedziii !! :D

,,Krocz na przód mężny światłości synu"

anula Gość
~anula
Gość ma racje 2011-05-05 21.45

typ ma racje. na studia biorą wszystkich, gorzej sie utrzymać, a prywatne kosztują, jesli zadania były "trudne" pretensje można mieć do 2 osób, 1-SIEBIE, 2-NAUCZYCIELA, tyle, dobre z tego wszystkiego jest to ze chłopaki do wojska nie pójdą, a mc donald'sów jest coraz więcej

boję się wykurwiśice ang roz! Gość
~boję się wykurwiśice ang roz!
nie tak źle :D 2011-05-05 21.52

ej kurde nieźle mi poszło :D i jestem dziewczyną!!! xD

mck Gość
~mck
łatwa 2011-05-05 22.18

trudna nie była. w mojej szkole nastroje są dobre, ja przewiduję około 80-90% a ludzie w klasie też koło tego albo i lepiej. w porównaniu do poprzednich lat była łatwiejsza, podejrzewam, że wielu ludzi zgarnie stówy i progi na fajne kierunki się automatycznie podniosą...

Vato Gość
~Vato
o.O 2011-05-05 22.34

Skąd wy jesteście? Ja z takiej dziury jak Suwałki a przewiduję 90-100%

just Gość
~just
średnia 2011-05-05 22.36

mimo, że zrobiłam wszystko to stwierdzam, że matura nie była łatwa..
i radzę darować sobie komentarze typu: 'banał, pisałem 5 lat temu'
to usiądź teraz nad kartką, od której zależy twoje życie i napisz na 100, ludzie to jest stres, dlatego zadania geo-stereo-kombinatoryczne jak i dowodziki nie wychodzą najlepiej, przede wszystkim brakowało zadań typowych, wiadomo, że na tak ważnym egzaminie nie myśli się na 100% więc zadania typu wymyśl (a na tym polegała ta, uważam, monotematyczna matura) będą dosyć trudne


Okrzyk Gość
~Okrzyk
Tak średniawo 2011-05-05 22.47

Kłania się Łódź i poprawiająca matematykę pr (z zeszłego roku). Szłam dobrym tropem do wielu zadań, ale do rozwiązań nie dotarłam (nawet teraz kiedy znam odpowiedzi). Nie przewiduję więcej niż 65%.
W porównaniu z zeszłym rokiem na pewno to były nietypowe zadania i również byłam zaskoczona.
Do osób wypowiadających się n.t. ogarnięcia: koledzy i koleżanki, studiuję, miałam matematykę i inne ciekawe przedmioty i gwarantuję Wam, że umarlibyście z nudów na moich zajęciach. Niestety poziom nauki obniża się. Przyjmijcie to i nie oczekujcie, że maturzysta 2011 będzie umiał to samo co maturzysta 2005 (bo z materiału sporo od tego czasu wypadło...).

marines Gość
~marines
just, co ty gadasz 2011-05-05 22.53

same typowe zadania były xD

czarokot Gość
~czarokot
dokładnie 2011-05-05 23.18

ja też w domku, na luziku robiałam sobie maturki z ubiegłych lat na minimim 85 pro, ale charakter pisania jest tak zajebiscie inny na tej jebanej sali, ze nawet nie myslałam, że bedzie tak strasznie, a tu proszę niespodzianka. Zadania na dowodzenie ( których w tym roku było więcej niż zawsze ) w takim klimacie tak ryją banie, że w pewnym momencie myślałam, że to jakiś jebany matrix :D a też należy dodac, że jestem osobą, która umie opanowac stres i w sumie to się nie srałam tak jak wszyscy wokoło przed 14 ;) więc wspólczuje maturzyście, któtry sobie nie umie poradzic w takich sytuacjach.
ogólnie teraz jak tak patrze, to dośc spoko mi poszło i nie powinno byc źle 30 czerwca, no ale zobaczymy, a i jeszcze dodam, że spodziewałam się łatwiejszej...

czarokot Gość
~czarokot
do Vato 2011-05-05 23.22

a was tam w suwałkach nie zasypało? xD

Zielony Gość
~Zielony
E tam;p 2011-05-06 08.43

ja się uczyłem matematyki przez 3 lata na poziom]ie podstawowym, poszedłem tak naprawdę na Jana i coś napisałem;p Ci co się uczyli na rozszerzonym poziomie pewnie zrobili to bez problemu i nic ich nie powinno zaskoczyć.

M Gość
~M
Hmm 2011-05-06 09.21

Byłam w rozszerzonej klasie i powiem tak zrobilam wszystkie zadania niektore z mysla, że dobrze robie inne, że ściemniam byle coś było, wiec myśle, że aż tak strasznie nie mogło być jeśli są i osoby którym na maxa dobrze poszło, choc nie powiem zabrakło mi typowej dziedziny funkcji i przyjemnych logarytów xD