*
Dodane 2011-04-29 08.22 , komentarzy 23

Wypadek kolejowy w Mostach pod Lęborkiem. Zdjęcia z miejsca zdarzenia

W Mostach pod Lęborkiem ciężarówka wjechała pod pociąg osobowy do Katowic. Wykoleiło się kilka wagonów, są ofiary śmiertelne i ranni.

asd

Katastrofa kolejowa w Mostach pod Lębork...

Autor: Marta Matyjek

Raport: Wypadek kolejowy w Lęborku. Są ofiary śmiertelne i dużo rannych [wideo]


Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 17.35 w Mostach pod Lęborkiem. Pociąg jechał w stronę Trójmiasta.




Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

X

Miejsce
w rankingu
Patryk Siedliński

W MMTrojmiasto.pl od września 2007 do października 2013 roku. Były szef redakcji, wydawca, redaktor i dziennikarz. Do dyspozycji pod adresem mailowym: patryk.siedlinski@gmail.com

Komentarze

xxx Gość
~xxx
tir.. 2011-04-28 19.58

Znowu tir, kierowca pewno zasnął lub był pijany. Standard.

Romek Gość
~Romek
Ten przejazd kolejowy 2011-04-28 20.15

Niestety jest taki od dawien dawna. pkp ma to generalnie w dupie i wlasnie dlatego dochodzi do taki tragedii. Gdyby ktos wyciagnal wnioski z poprzednich wypadkow to ci ludzie nie musieliby zginac. Mam nadzieje, ze sprawa sie wyjasni.

Tak Gość
~Tak
idiotyzm 2011-04-28 20.23

Pijany to byl twoj stary jak cie robil. Nie zachowanie ostroznosci - pierwszy i ostateczy powod katastrofy. Malo kto zatrzymuje sie tam na stopie a po za tym ze duzym zestawem z naczepa i tak nie zobaczysz nadjezdzajacego pociagu. Zbyt duzy kont i nie ma sie jak zlamac tirem zeby cos zobaczyc.

baba_z_;asu Gość
~baba_z_;asu
Nie tir. 2011-04-28 20.23

Wóz z cegielni

taktak Gość
~taktak
popieram 2011-04-28 20.28

popieram goscia~Tak.
mało kto się tam zatrzymuje...

Kierowca Gość
~Kierowca
racja 2011-04-28 20.30

Masz rację tir ma problemy z przejazdem na tym przejeździe - osobówka jakoś śmignie , a tir przy tej widoczności na chybił - trafił . A pociągi pędzą na tym odcinku 110 / h . Widoczność też jest kiepska

chihuahua500 chihuahua500
ałć..współczucia 2011-04-28 20.34

tymczasem na dworcu PKP: "pociąg jest opóźniony o 20 minut. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.."
20 minut później: " pociąg jest opóźniony o 40 minut. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie."
itd.
i czekaj na pociąg który nigdy nie przyjedzie..

3citi Gość
~3citi
znaki 2011-04-28 20.35

Znaki drogowe są to po by ich przestrzegać. A jak jest naprawdę? Gdyby każdy się pilnował to by takich sytuacji nie było. Może najlepiej znieść kodeks drogowy i będzie git, każdy będzie robił co chce. I skończcie z głupimi komentarzami, że kierowca był pijany itd. Wystarczy odrobina wyobraźni za kierownicą...

z mm bydg Gość
~z mm bydg
masakra... 2011-04-28 20.41

patrząc na zdjęcia aż dziwne się staje, że tak mało osób zginęło.

abc Gość
~abc
wcale nie dziwne 2011-04-28 20.46

w koncu pociągiem jechało tylko 60 osób

lopez Gość
~lopez
skm 2011-04-28 20.54

dobrze że to nie była skm'ka bo pewnie było by więcej ofiar...

faciak Gość
~faciak
nie udolne pkp 2011-04-28 21.31

mieszkam na wsi i tez jest przejazd kolejowy ale strzeżony (szlaban) a droga mozna powiedziec jest slepa bo prowadzi do granicy z czechami Jest to polna droga a samochod jak na lekarstwo pociag jedzie tam gora 40 relacja Zebrzydowice - Cieszyn ludzie tam powinien być przejazd z rogatkami polak ma w głowie ze po torach to pociag widmo jezdzi a nie udolni kierowcy tez jezdza

xxx Gość
~xxx
NIc nie pomoże jeżeli kierowcami są debile 2011-04-28 21.50

A ostatnie wypadki śmiertelne na strzeżonych przejazdach kolejowych to co? Rogatki były opuszczone, to postanowili je ominąć. Jeden debil trafił na 2 pociągi na raz. Na szczęście odszedł z tego świata. Nic nie pomoże, dopóki za kierownicami siedzą kretyni.

Piotr Gość
~Piotr
Oszczędności na bezpieczeństwie 2011-04-28 22.17

Takich wypadków może być więcej, bo PKP w ramach oszczędności chce kolejne przejazdy przerabiać na niestrzeżone. Między innymi na krajowej szóstce w Sycewicach, gdzie trzy lata temu TIR wjechał w pociąg.

gość Gość
~gość
tam nie ma widoczności 2011-04-28 23.41

Tam ok dwóch lat temu SKM przyścieła nieco cysternę z paliwem.
To chyba miejsce gdzie maszyniści i kierowcy niewiele mogą zobaczyć.

Marko Gość
~Marko
co to jest TIR? 2011-04-28 23.57

Jakie ma ktoś gość pojęcie co to jest TIR to jest pusty jak te cegły które ta ciężarówka przewoziła,TIR też możę być auto osobowe albo nawet pociąg.

Marko Gość
~Marko
gdie mój post? 2011-04-29 00.17

napisałem obszerny post, ale znikł,,dwa lata temu był podobny wypadek z cysterną, bo wina jest po stronie urzedników że tam jest ruch samochodowy tranzyt to jest droga lokalna a ten przejazd jest zły pod każdym względem.

tatsu1@o2.pl Gość
~tatsu1@o2.pl
HDK PCK - Oddamy krew? 2011-04-29 01.30

Oddamy krew?
Ja bym z miejsca poleciał ale oddałem już ponad 7 litrów i następny możliwy termin mam dopiero 15 maja:(

tatsu1@o2.pl Gość
~tatsu1@o2.pl
HDK PCK - Oddamy krew? 2011-04-29 01.40

Znam ten przejazd. Pociąg ponad 50km\h, mam nadzieję że młody kierowca samochodu ciężarowego (dla doświadczonego kierowcy to byłby "wyczyn" niewyobrażalny"). Śpiący kierowca dla przedmówcy to brak realizmu bo musiał by on zjechać z obwodnicy a do przejazdu kolejowego od skrzyżowania nie ma nawet 100m, a kierowca jechał od strony miasta.

tatsu1@o2.pl Gość
~tatsu1@o2.pl
HDK PCK - Oddamy krew? 2011-04-29 01.49

Nie wiem jak mój post ktoś pod wpływem emocji odczyta ale ja nie usprawiedliwiam kierowcy tylko fakt jago ewentualnego przemęczenia. Przepraszam że wyraziłem się niejasno.

ario Gość
~ario
A Gdzie szlaban 2011-04-29 05.54

A gdzie szlaban -to jest panstwo bandyckie na nic nie ma w tym panstwie pieniedzy ,gina niewinni ludzie a panstwo sobie z tego nic nie robi
Podajcie sie do dymisji -

emeryt pkp Gość
~emeryt pkp
atastrofa k/lęborka. 2011-04-29 11.00

nigdy nie było pieniędzy na kolej.przejazdy niestrzeżone są na całym swiecie.trzeba patrzec panowie kierowcy. jeżeli brak widocznosci pojazd należy zarzymac i sprawdzic czy mogę wjechac na tory.a sygnalizacja? jeżeli są pieniądze na kosciół muszą byc i na kolej. ale w tym wypadku jak widac nie kolej winna.

Gdynianin Gość
~Gdynianin
'że, Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi' (J.Kochanowski) 2011-05-01 23.18

słyszałem, że policja w lęborku będzie teraz częściej wlepiać mandaty kierowcom za niezatrzymywanie się na tym przejeździe - uważam, że jest to przynajmniej idiotyczne. Mało kto nie zatrzymuje się przed tym przejazdem, wbrew temu co tam ktoś na początku pisał. Bywało, że policjanci w Lęborku nie chcieli sprawdzać kierowcy, który spowodował wypadek, czy nie jest pod wpływem alkoholu, bo to był ich jakiś znajomy. Tam od dawna powinny być rogatki! Sygnalizacja już nie jeden raz tam nie działała, tylko nikomu się nie chce tego robić. Szybciej obarczyłbym odpowiedzialnością tych, którzy powinni uczynić ten przejazd bezpiecznym już wiele lat temu.