*
Dodane 2011-03-26 11.30 , komentarzy 0

Gdzie kupić tani cukier? W Internecie!

Drogi cukier to aktualnie zmora każdego Polaka. Jak temu zaradzić? Kupić go w Internecie, gdzie kosztuje mniej niż 3 zł za kilogram.

Drogi cukier to aktualnie zmora każdego Polaka. Jak temu ...

Gdzie kupić tani cukier? W Internecie!

Autor: Strefa Biznesu

Ceny cukru w Polsce z dnia na dzień biją rekordy. W niektórych sklepach za kilogram cukru trzeba zapłacić prawie 7 złotych. Swoją szansę zauważyli importerzy, którzy sprzedają o wiele tańszy cukier w serwisach aukcyjnych.

Warunek jest jeden - trzeba kupić większą ilość. Na jednej z aukcji za 4100 zł można kupić 1500 kg angielskiego cukru z Birmingham. To daje 2,73 zł za kilogram. Mimo wysokiej ceny z oferty skorzystały już cztery osoby.

- Cukier w takiej ilości kupują głównie firmy. Bardzo rzadko przytrafią się klienci indywidualni - powiedział nam anonimowo jeden ze sprzedawców.

O wiele bardziej popularne są aukcje, na których paczkę zawierającą 30 kilogramów cukru można dostać za około 100zł (niecałe 3,35 zł za kilogram). Na takich aukcjach kupiło już łącznie prawie trzysta osób.

Ceny produktów żywnościowych, a w szczególności cukier są ostatnio głównymi tematami w kraju.

- Spekulacja na cukrze polega m.in. na tym, że niektórzy wmawiają Polakom, iż cukier będzie coraz droższy i będzie go coraz mniej. W związku z tym ludzie kupują go coraz więcej i ci, którzy cukrem handlują, się cieszą - powiedział premier Donald Tusk w trakcie konferencji prasowej w środę.

Sprawą zainteresował się też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wyniki kontroli poznamy za kilka tygodni.

Źródło: Cukier w Internecie kosztuje nawet 2,7 za kilogram - StrefaBiznesu.pl

W "Spoza miasta" codziennie publikujemy ciekawe i ważne artykuły z naszego regionu, ale nie tylko. Żeby znaleźć wszystkie artykuły z tej kategorii wystarczy na stronie głównej portalu kliknąć w napis "spoza miasta", który znajduje się pod głównym artykułem.

Zapraszamy do pisania, komentowania i blogowania w MMTrojmiasto.pl

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Wykolejony pociąg

Nadchodzi wiosna!

Zwiedzamy Westerplatte

X

Miejsce
w rankingu
Spoza miasta

"Spoza miasta" to nowa kategoria artykułów w MMTrojmiasto.pl. Będziemy w niej codziennie publikować ciekawe i ważne artykuły z naszego regionu, ale nie tylko. Żeby znaleźć wszystkie artykuły z tej kategorii wystarczy na stronie głównej portalu kliknąć w napis "spoza miasta", który znajduje się pod głównym artykułem. Zapraszamy do pisania, komentowania i blogowania w MMTrojmiasto.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: