*
Dodane 2010-10-16 18.20 , komentarzy 3

Siatkarskie Mistrzostwa Europy 2013 w Trójmieście

Gdańsk i Sopot zorganizują Mistrzostwa Europy w siatkówce w 2013 roku! Mecze odbędą się w Ergo Arena - dowiedział się portal MMTrojmiasto.pl

Informację potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej:

"W trakcie spotkania władz CEV w Lubljanie 16 października, zapadły decyzje odnośnie przyznania Polsce i Danii organizacji Mistrzostw Europy Juniorów w 2012 oraz Mistrzostw Europy Seniorów w 2013 roku. Porozumienie polskiej i duńskiej federacji zakłada organizację mistrzostw w 2013 z następującym podziałem - dwie grupy (w tym jedna z reprezentacją Polski) walczyć będą w Polsce, pozostałe dwie w Danii. Również półfinały i finały zorganizują Duńczycy.

Miasta w jakich toczyć się będą rozgrywki to Gdańsk/Sopot oraz Gdynia. Dodatkowym kandydatem jest Szczecin. Warunkiem rozgrywania spotkań w Szczecinie będzie wybudowanie przez władze miasta hali sportowej spełniającej wymogi CEV".

Informacje o tym, że mistrzostwa mogą się odbyć w Trójmieście pojawiły się już na początku tego roku. Wówczas mówiło się, że mecze odbywałyby się w Polsce w Trójmieście i Szczecinie. Pomysł zyskał na popularności po bardzo udanej organizacji meczu towarzyskiego na otwarcie Ergo Areny, pomiędzy Polską a Brazylią. Jak przyznała nam w rozmowie prezes hali, Magdalena Sekuła, władze obu miast myślą także o organizacji Mistrzost Świata w siatkówce w 2014 roku.

Czytaj też:


Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Wiadomości


MMTrojmiasto.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Napisz tekst, opublikuj fotoreportaż i weź udział w konkursie "Tym żyje miasto". Co miesiąc do wygrania 200 zł za artykuł miesiąca, 200 zł za materiał multimedialny miesiąca oraz 100 zł za inną aktywność w MMTrojmiasto.pl! Dowiedz się więcej o konkursie dziennikarstwa obywatelskiego: Tym żyje miasto »

Nasza akcja: Ale obciach! | PGE Arena Gdańsk | Przewodnik po Pomorzu | Piłkarska Ekstraklasa | Praca Trójmiasto


X

Miejsce
w rankingu
Maciej Trojanowicz

dziennikarz Moje Miasto Trójmiasto maciej.trojanowicz@mmtrojmiasto.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

wrzosek www.fotografiakreatywnawrzosek.pl wrzosek www.fotografiakreatywnawrzosek.pl
Foto wrzosek 2010-10-16 20.45

już dzisiaj pisze się na relację foto

Maciej Czarniak Maciej Czarniak
@wrzosek 2010-10-17 12.07

To tak jak każdy fan sportu piszący na MMce ;)

sded Gość
~sded
Bilety 2012-07-22 19.24

Gdzie można kupić bilety?

Dodaj swój komentarz: