*
Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku, Gdyni i Sopocie: zobacz jak zapisać dziecko do przedszkola Dodane 2009-04-02 10.19 , komentarzy 2

Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku, Gdyni i Sopocie: zapisy, informacje, formularze, terminy

Rekrutacja do przedszkoli w Gdyni już ruszyła, w Gdańsku rusza 8 kwietnia i będzie można dokonać tego przez internet. Urzędnicy uspokajają - kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.

Jak podkreślają urzędnicy, o przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń. Jak zasady rekrutacji wyglądają w poszczególnych miastach Trójmiasta?

Gdynia

W Gdyni rekrutacja do przedszkoli ruszyła w środę, 1 kwietnia i potrwa do 20 kwietnia. Urzędnicy informują jednak, że w tym roku - znanej z lat ubiegłych - elektronicznej rekrutacji do gdyńskich przedszkoli nie będzie. Uzasadniają to tym, iż umieszczenie wszystkich chętnych dzieci w przedszkolach wymaga głębokiej analizy, a komputer może temu nie podołać.

Miasto opiekę przedszkolną musi zapewnić wszystkim pięciolatkom, choć nie wiadomo jeszcze, ilu rodziców z tej możliwości skorzysta. Rodzice trzy- i czterolatków również mogą się ubiegać o przyjęcie ich dzieci.

Aby zapisać dziecko do przedszkola w Gdyni, należy - przypominamy: do 20 kwietnia - złożyć w interesującej nas placówce wypełnioną kartę rekrutacyjną. Można ją pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej Gdyni.

18 maja o godz. 14 w każdej placówce zostanie wywieszona dzieci przyjętych, a do 22 maja będzie można się odwoływać w przedszkolach. 29 maja o godz. 14 pojawią się ostateczne listy.

Gdańsk

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli odbędzie się natomiast w Gdańsku i potrwa od 8 kwietnia do 21 kwietnia do godz. 20.

8 kwietnia ruszy strona internetowa www.przedszkola-gdansk.silvermedia.pl z informatorem i szczegółową ofertą gdańskich placówek. Na stronie rodzice będą musieli wypełnić elektroniczną kartę zapisu dziecka do maksymalnie trzech placówek.

Czy dziecko się dostanie, okaże się 13 maja. Natomiast rekrutacja w gdańskich placówkach dla dzieci spoza Gdańska rozpocznie się dopiero po 15 czerwca.

Sopot

Nabór do sopockich przedszkoli trwa już od kilku dni, a karty zapisu można składać do 30 kwietnia. W Sopocie, podobnie jak w Gdyni, wszystko trzeba zrobić osobiście, elektronicznej rekrutacji nie uruchomiono.

X

Miejsce
w rankingu
Łukasz Stafiej

Dziennikarz i wydawca od grudnia 2007 do maja 2010.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Teacher Gość
~Teacher
Wolne miejsca 2009-12-26 12.35

Drodzy Rodzice
Jestem nauczycielką przedszkolną,lektorką j.angielskiego z 10letnią praktyką.
Włąsnie obiełąm nadzór nad nowootwartą placówką przedszkolną gdzie prowadzimy zajęcia z dziećmi zarówno w j.angielskim jak i francuskim.Jest jeszcze wiele wolnych miejsc-serdecznie zapraszam
tel kontaktowy 602 266 266

Klub Przedszkolaka Sulmin Gość
~Klub Przedszkolaka Sulmin
Klub Przedszkolaka w Sulminie Zaprasza 2010-08-24 18.31

Nowo powstały Klub Przedszkolaka w Sulminie zaprasza na zajęcia przedszkolne, opiekę na godziny i w weekendy. Zapewniamy bezpieczeństwo Twojemu dziecku, profesjonalną opiekę pedagoga, miłą atmosferę podczas nauki i zabawy. tel. 511 20 55 55, Odwiedź naszą stronę http://klubprzedszkolaka.webnode.com/

Dodaj swój komentarz: