*
Poczta Polska podnosi opłaty za usługi Dodane 2009-03-31 19.34 , komentarzy 1

Wzrosną ceny opłat za usługi Poczty Polskiej

Średni o 6,5 proc. od 1 kwietnia wzrosną ceny opłat za usługi Poczty Polskiej. Więcej zapłacimy za wysłanie zwykłego listu i nadanie paczki, potanieją natomiast priorytety i pojawią się nowe usługi, m. in. powiadomienia SMS-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce.

Po zmianie cennika za wysłanie zwykłego listu zapłacimy 1 złoty 55 groszy, czyli o 10 groszy więcej niż obecnie. Nieznacznie (o 20 groszy) wzrośnie opłata za krajowy przekaz pocztowy (do 5,20 zł + 1% kwoty przekazu).

Niestety wzrosną też ceny paczek pocztowych. Najlżejsza paczka pocztowa będzie kosztować 9,50 zł, natomiast priorytetowa 11 zł.

Jest też dobra wiadomość. Za priorytetową kartkę pocztową i za najlżejszy (o masie do 50 g) list priorytetowy zapłacimy mniej. Obecna cena 2,10 zł zmniejszy się do 1,95 zł.

Nie zmienią się m.in. ceny za usługi komplementarne (w tym za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej, za potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego) dodaje Bragin.

Podwyżki cen usług Poczta Polska tłumaczy wysokim wzrostem kosztów świadczenia usług, w szczególności wzrost kosztów energii, usług obcych, czy kosztów pracy. Mają się jednak pojawić nowe usługi.

"W kwietniu nasi klienci będą mogli skorzystać z usługi powiadomienia SMS-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce. Do końca tego roku zamierzamy również wdrożyć system śledzenia przesyłek" - czytam w komunikacie opublikowanym przez Pocztę Polską.

Źródło: Poczta Polska podnosi opłaty - www.gk24.pl

 


X

Miejsce
w rankingu
Łukasz Stafiej

Dziennikarz i wydawca od grudnia 2007 do maja 2010.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

brzezno_net brzezno_net
Zburzyć i zaorać 2009-04-01 08.01

Ta firma nigdy się nie zreformuje, to skansen PRL-u.

Dodaj swój komentarz: