*
Egzamin gimnazjalny 2011: część humanistyczna Dodane 2010-12-15 12.55 , komentarzy 43

Egzamin gimnazjalny 2011 humanistyczny: odpowiedzi, arkusze, pytania, wyniki - język polski

W tym miejscu znajdziecie wszystkie informacje na temat egzaminu gimnazjalnego 2011 z części humanistycznej. Odpowiedzi, arkusze, rozwiązania.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012 - POLSKI - ODPOWIEDZI

Próbny egzamin gimnazjalny 2012 - HISTORIA I WOS - ODPOWIEDZI


W jednym miejscu zebraliśmy dla Was wszystkie niezbędne informacje przydatne do zdania egzaminu gimnazjalnego 2011 z części humanistycznej. Przede wszystkim znajdziesz tutaj odpowiedzi.

Egzamin gimnazjalny 2011 rusza we wtorek, 12 kwietnia. Tego dnia gimnazjaliści napiszą część humanistyczną, 13 kwietnia zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a 14 kwietnia - językową. Egzamin gimnazjalny jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas trzecich. Wyniki sprawdzianu zdecydują o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Jeśli ktoś nie może przystąpić do niego w kwietniu, będzie miał szansę w czerwcu.


Egzamin gimnazjalny 2011 - 11 kwietnia


Egzamin językowy - odpowiedzi - klik


Humanistyczny - odpowiedzi - kliknij


Egzamin gimnazjalny 2011
Arkusze i odpowiedzi
12 kwietnia 2011 - humanistyczny
13 kwietnia 2011
14 kwietnia 2011

Egzamin gimnazjalny w latach poprzednich: arkusze, pytania, odpowiedzi


Część humanistyczna
Arkusze
Odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny 15 grudnia 2010
Egzamin gimnazjalny 2010
zobaczSugerowane odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny 2010 Próbny egzamin gimnazjalny - test humanistyczny "Jak żyć?" - arkusz 2010

-
Próbny egzamin gimnazjalny
z Operonem 2010
arkusze pytań
kartoteka sprawdzianu
karta odpowiedzi
klucze odpowiedzi
Egzamin gimnazjalny 2009 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2008 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2007 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2006 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2005 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2004 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2003 Arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2002 Arkusz
klucz

Czytaj też:


Dołącz do nas


X

Miejsce
w rankingu
Wojciech Kozak

Mieszkam w Gdańsku, pracuję w Mediach Regionalnych.

Komentarze

Koleżanka:) Gość
~Koleżanka:)
:P 2010-01-15 13.18

kurcze nie mogę zobaczyć tych odpowiedzi bo otwiera mi to w notatniku, co zrobic?

jaaaxd Gość
~jaaaxd
;/ 2010-04-21 20.26

dokładnie ;p mi też tego nie chce odtworzyć ;/

Wojciech Kozak Wojciech Kozak
:) 2010-04-21 20.53

Kliknijcie prawym przyciskiem i wybierzcie "Zapisz jako"

kari Gość
~kari
;/ 2010-04-25 16.28

zrobiłam tak i dalej mam to samo

 Seba Gość
~ Seba
:D 2010-04-26 12.46

ściągnijcie sobie adobe reader

koks Gość
~koks
ideologia mojego rzycia 2010-04-26 18.22

jp na 100 procent

KASIA Gość
~KASIA
Streszczenie 2010-04-27 15.55

Jeśli w zadaniu 22 napisałam streszczenie teksu o Samie, bez błędów w 4 zdaniach to moge liczyc na jakieś punkty ?

ja Gość
~ja
Odpowiedzi 2010-04-27 16.15

Zad. 1. Stary testament jest świętą księgą:
C) chrześcijan i żydów

Zad. 2. Z tekstu wynika, że król Salomon był człowiekiem:
C) Roztropnym

Zad. 3 Matka, którą król uznał za prawdziwą, zdecydowała się oddać swoje dziecko, ponieważ:
A) Bała się o życie syna

Zad. 4. Dlaczego wydanie wyroku dla Salomona było trudne?
A) Miał dwie sprzeczne wersje zdarzeń.

Zad. 5. Mądrość Salomona polegała na tym, że:
D) Przewidział reakcję swojej matki

Zad. 6. Wyrażenie Salomonowy Wyrok oznacza decyzję:
A) Sprawiedliwą choć czasem zaskakującą

Zad. 7. Decyzja o uwolnieniu więźnia przez Juranda świadczy o jego:
B) Miłosierdziu

Zad. 8. Uczynek Juranda jest zgodny z biblijnym nakazem:
D) Nie daj się zwyciężyć złu, ale dobrem zwyciężaj

Zad. 9. Dla uczestników wydarzenia decyzja Juranda była:
C) Zaskakująca

Zad. 10. W tekście II potęgowaniu napięcia służy m.in. opis:
C) Zjawiska przyrody.

Zad. 11. Nazwanie Tolimy prawa Jurandowi przez całe życie ręka oznacza, że był on osobą:
A) Bez której Jurand nie mógł się obejść

Zad. 12. W XIII i XIV wieku państwo krzyżackie rozwinęło się głównie w następstwie: C) Ekspansji Krzyżakow na terytorium Prusów oraz ziemie polskie i litewskie

Zad. 13. Krzyżacy byli zakonem:
D) Rycerskim

Zad. 14. Czego dotyczył ostatni rozkaz generała Okulickiego?
A) Rozwiązania Armii Krajowej

Zad. 15. Dramatyzm decyzji generała Okulickiego wynikał z tego, ze:
B) Musiał rozwiązać armię, mimo że nie osiągnęła zwycięstwa

Zad. 16. Generał Okulicki wydał cytowany rozkaz, gdy Armia Czerwona
D) Przejmowała kontrolę nad ziemiami polskimi w 1945 roku

Zad. 17. Autor tekstu III używa trybu rozkazującego, ponieważ
B) Wymaga od odbiorców określonego działania.

Zad. 18. W którym zdaniu jest opisany stan duchowy Sama przed podjęciem przez niego decyzji o zastąpieniu Froda?
B) Czas płynął, a on tak trwał szarpany rozterkami.

Zad. 19. Sam podjął decyzję powodowany:
D) Potrzebą wypełnienia misji.

Zad. 20. Sam podjął decyzję w wyniku:
C) Rozmowy z samym sobą.

jaaaaa Gość
~jaaaaa
:P 2010-04-27 16.52

Z zadań otwartych będzie porównywana zgodność odpowiedzi z tymi co są tu podane czy według innego kryterium ??????

Rysio Gość
~Rysio
:P 2010-04-27 16.56

Musisz ściągnąć program adobe flash

asia Gość
~asia
rozprawka 2010-04-27 17.08

jakie daliscie argumenty na rozprawce i ile??

asia Gość
~asia
. 2010-04-27 17.12

trzeba dobrze zadania czytac

janinka Gość
~janinka
:( 2010-04-27 17.23

Mam nadzieję, że matematyczno-przyrodniczy będzie łatwiejszy!
Stres był niesamowity i przez to poległam na najłatwiejszych zadniach ;(

asia Gość
~asia
:( 2010-04-27 17.31

human byl za latwy to matematyczny bedzie pewnie trudniejszy...:(

[D]3\/IL Gość
~[D]3\/IL
:/ 2010-04-27 17.32

4 ptk poszy w dup... przez ta historie,,, z tekstu nic prawie nie wynikalo... zal zal zal...

szatańskie_spojrzeie 666_666 Gość
~szatańskie_spojrzeie 666_666
fajnie 2010-04-27 19.02

M-Jay po prostu jesteś zajeb...

niunia Gość
~niunia
:( 2010-04-27 19.22

mam nadzieje że jutro pójdzie mi dobrze.. najgorsze są zadania z fizyki...:(

Bolesław Prus Gość
~Bolesław Prus
Antek nawrócony 2010-04-27 20.12

ha ha jutro pójdzie mi lepiej bo jutro wezmę sobie na szczęście słonika :) :) "pj hi ha spełni mi się marzenie :) :) :)

Rafael Gość
~Rafael
Dzis spoko... 2010-04-27 20.51

Jutro bedzie cięzej, ma głowa nie jesst scisłą głową. matma ble, fizyka ble, chemia ble.... moze biologia.... nic nie umiem.........................pojuterku angielski1 a z tym no problem
PS współczzuje tym, którzy strescili nie ten tekst... nie martwcie się macie jeszcze 46 pkt
best wishes
xoxox

hahaha Gość
~hahaha
... 2010-04-28 22.37

u mnie jedna osoba rozprawki nie napisala bo nie miala wcale na karcie odpowiedzi takiego zadania:/ i 15 punktow w plecy...

szczera.... Gość
~szczera....
..... 2010-04-29 11.58

przecież po to była chwila organizacyjna przed rozpoczęciem testu żeby zgłaszać usterki....heh to jest tylko jego wina

Gie Gość
~Gie
...\|/ 2010-04-29 14.01

kliknij : sugerowane odpowiedzi ;P

MARTYSKA ;p Gość
~MARTYSKA ;p
;p 2010-04-29 17.18

Nie moge odczytać zadań i odpowiedzi

szmaciakowa Gość
~szmaciakowa
Rozprawka 2010-04-29 18.13

Ktoś wyżej pytał, jakie mieliśmy argumenty.
Ja miałam takie:
1. Uczniowie dojrzewają, ich gusty i zainteresowania ulegają zmianom. W czasie nauki mogą zmienić plany co do przyszłości.
2. Ograniczona liczba miejsc. O ile w SP i gimnazjum masz przypisaną szkołę, do której musisz być przyjętym o tyle w przypadku szkoły ponadgimnazjalnej nic takiego nie ma. Jedynie trzeba kontynuować naukę do 18 roku życia.
3. Im mniejsze miasto tym mniej możliwości wyboru. Porównajcie sobie ucznia z małej miejscowości i np. Warszawy. Dużo łatwiej wybrać, dużo łatwiej się dostać.
4. Czasami w ofercie edukacyjnej nie ma tego, co będzie się wiązać z planami na przyszłość ucznia. Np. jeśli ktoś chce studiować język grecki... nie w każdym miejscu w Polsce będzie mógł iść do szkoły z takowym językiem. Nawet korepetycje z greckiego w małej miejscowości to rzadkość.
Grecki to przykład oczywiście. ;]

PS. Również streściłam zły tekt.
Kryteria są następujące:
1. Pisownia [orgografia, styl etc]
2. Forma streszczenia
3. Logiczne przedstawienie, spójność tekstu
4. Zgodność z treścią tekstu

Wg mnie powinni dać nam 3 pkt według kryteriów.

.... Gość
~....
aaaaa 2010-05-01 20.05

żalosni jestescie...jak mozna zaznaczyc rozprawke na karcie odp... <lol2>xD....
test był banalnie prosty!!!